
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 F |
| Packaging | Reel |
| Mounting Style | Surface Mount |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 16 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X5R |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 16 V |
| Dielectric | X5R |
| Tolerance | 10 % |
Stock: 5562
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.03069 | $0.30690 |
| 50 | $0.02734 | $1.36700 |
| 100 | $0.02436 | $2.43600 |
| 500 | $0.02001 | $10.00500 |
| 1000 | $0.01752 | $17.52000 |
| 3000 | $0.01436 | $43.08000 |
| 5000 | $0.01273 | $63.65000 |
| 10000 | $0.01128 | $112.80000 |
